Mincovní ŠMEJDI

MINCOVNÍ ŠMEJDI   !!!

Tento článek jsem se rozhodl napsat, protože mi dost často kladete otázku ,,MÁ TO NĚJAKOU HODNOTU“ ?

     Čím dál častěji se setkávám s tím, že někdo chce ocenit sbírku mincí, či medailí, kterou pro něho zanechal dědeček, nebo babička. Samozřejmě si mysleli, že kupují  pro vnoučata velkou vzácnost a že z toho budou mít další generace nějaký užitek………   ALE OUVEJ !!!

Neskutečné zklamání v očích těch lidí se jen těžko popisuje. Musíte jim totiž říct,že někdy i desítky tisíc korun, které za tyto mince a medaile utratili , jsou nenávratně pryč. Že starší důvěřivý člověk těmto šmejdům naletí se ani nemůžeme divit.Vždyť vše vypadá tak lákavě a poprvé i za rozumnou cenu.

V poštovní schránce najdete obálku z nejmenovaných společností ( Čes.ý minco..í obchod, nebo Národ.í pokladn..e).Uvnitř pak lákavou nabídku třeba medaile, která svým leskem a krásou oslní každého neznalého člověka,samozřejmě zušlechtěná zlatem a ještě k tomu ta neuvěřitelná cena, třeba 199Kč.

Starší lidé mají většinou potřebu po sobě něco zanechat a tato nabídka je dosti často zláká. Řeknou si,že 199č není zas tak moc a že to bude mít určitě jednou větší hodnotu. A zde nastává problém.

Onu minci, nebo medaili objedná a také dostane. Vše vypadá normálně,až do té doby,kdy se ve schránce objeví další obálka ze stejného obchodu , tentokrát se zbožím za třeba 1199Kč..,,TO JSEM SI PŘECI NEOBJEDNAL“? řekne si každý…ale omyl.

Právě při první objednávce mince,nebo medaile je někde dole malým písmem napsáno,že tímto nákupem se zavazuji k odběru celé kolekce ….Takže pak výsledná cena za rok může být i desítky tisíc korun…jen težko se s této smlouvy lze vyvléknout..

Proto apeluji na všechny mladší generace , snažte se to staršímu člověku vysvětlit a tak nechat tyto Šmejdovské společnosti bez zisku. A pokud chcete do podobných věcí investovat, obraťte se raději na mincovní obchody, které spolupracují s ČNB.

!!!!  TAK TOHLE NEKUPOVAT  !!!!